Kapřík „Metlík“ na ZŠ Hlinecká

Již podruhé přivítala ZŠ Hlinecká spisovatele Jana Opatřila, který přijel se svými knihami o kapříkovi Metlíkovi. Žáci 1. – 3. tříd se na besedě se spisovatelem seznámili s jeho čtyřmi díly knihy, dozvěděli se nejen o příbězích kapříka Metlíka, ale i tom, jak kniha vzniká, jak dlouho ji spisovatel píše, jak vznikají ilustrace v knížce.

Beseda byla doplněna obrazovým materiálem, který byl promítán na interaktivní tabuli, také fota ze křtu knížek se známým rybářem Jakubem Vágnerem. V závěru besedy si mohli žáci knihu s podpisem autora zakoupit.Beseda byla nejen zábavná, ale i výchovná. Žáci slyšeli, jak dlouhá je cesta knížky od nápadu spisovatele až do jejich knihovničky. Již na besedě si kniha získala spoustu čtenářů.
Děkujeme p. Opatřilovi, který za dětmi vážil cestu z Brna.

Mgr. Alena Šebestová
uč. ZŠ Hlinecká