Na ZŠ Hlinecká se sportovní soutěže rozběhly plným proudem

Z nového školního roku utekly teprve 3 měsíce, ale sportovního zápolení mají za sebou žáci již hodně. Základem jsou mezitřídní turnaje konané vždy každé 2 měsíce, do kterých se mohou zapojit všichni žáci třídy se sportovním duchem. Ne každý později reprezentuje v meziškolních soutěžích, ale sportovní klání mezi třídami, poznání atmosféry zápasů v hale nebo v naší tělocvičně si nechá ujít málokdo.

Uskutečnil se již turnaj ve futsale v mladší i starší kategorii. V nejbližších dnech budeme pořádat turnaj ve florbale, postupně v dalších měsících přijde na řadu košíková a atletika. Zároveň tyto soutěže slouží také jako nominační turnaje pro meziškolní soutěže, dále pak mohou mladí sportovci rozvíjet svůj um v kroužcích florbalu a košíkové.

Zájem by byl i o kroužek malé kopané. Ještě než přejdeme na meziškolní měření sil sehrávají se vybrané skupiny mladších a starších žáků v modelovaných utkáních na naší škole. Z meziškolních turnajů máme za sebou tradiční Coca-Cola Školský pohár, základní a 1. Kolo, což je celostátní soutěž žáků ZŠ v kopané. V základním kole konaném na našem zmenšeném hřišti, jsme porazili obě bechyňské školy a tím postoupili do 1. kola v Lomnici nad Lužnicí.

Již tento postup považujeme za úspěch, protože v těchto kolech bývají úspěšné školy s jedinou ZŠ v místě (Lomnice nad Lužnicí, Chýnov, Hluboká nad Vltavou), kde celé žákovské týmy zdejších klubů reprezentují školu a navíc zde hrají i žáci ze 2 nejlepších jihočeských fotbalových klubů Dynamo ČB, MAS Táborsko, přičemž v Týně se o fotbalisty dělí 3 školy. Ale i zde preferujeme onu masovost, neboť pro většinu chlapců to byly první zápasy v životě, hrané v dresu na regulérním hřišti, řízené delegovanými rozhodčími.

Z patnáctičlenného kádru máme pouze 4 registrované hráče. Dalším sportem, kde se naše škola prezentuje je florbal. Ve dnech 25. až 28. listopadu se v ČB konalo okresní finále starších žáků a žákyň. Je nutno připomenout, že florbal je matně se rozvíjející sport s největším nárůstem členské základny v celé ČR. Také v Jihočeském kraji se florbal hraje na všech školách, proto také od pondělka do čtvrtka se hrály skupiny a vítězové postoupili do pátečního finále.

Děvčata je třeba pochválit za bojovný výkon ve skupině, chlapce za vítězství ve skupině a celkové 3. místo v okresu Č.Budějovice. K úspěšnému vystoupení určitě přispělo 2. místo na turnaji

O pohár starosty Týna nad Vltavou, které se konalo v městské hale. Do konce letošního roku musíme ještě zvládnout 3 utkání skupiny Jihočeské divize futsalu st. žáků za účasti hráčů Písku, Třeboně a Dubného. Sportovního dění je na naší škole hodně a v podobném duchu budeme pokračovat i v roce 2015.

Josef Mikeska, ZŠ Hlinky