Nečekaný úspěch redaktorů školního časopisu Kotel

2014-redaktori-casopisu-kotel25. dubna v Č.B. byly vyhlášeny výsledky krajského kola celorepublikové soutěže školních novin a časopisů, jehož hlavním organizátorem je Asociace středoškolských klubů České republiky. Pořadateli jihočeského krajského kola této soutěže jsou od roku 2011 zdejší Informační centra pro mládež.

V kategorii Časopisy a noviny vydávané žáky základních škol – II. stupeň se na 3. místě umístil časopis Kotel, který vydávají žáci ZŠ Hlinecká v rámci předmětu práce v redakci. Takový úspěch je pro nás o to hezčí, že jsme se této soutěže účastnili poprvé.

Zpestřením slavnostního vyhlášení výsledků bylo i velmi podnětné vystoupení pana Zdeňka Přibyla, prachatického novináře, který přítomným žákům a studentům vyprávěl o zážitcích ze své bohaté žurnalistické praxe a seznámil je se zákonitostmi tohoto “řemesla”.

učitelé ZŠ Hlinecká