PARA dopoledne na ZŠ Hlinecké

V úterý 16. 5. 2023 se konala mimořádná akce na naší škole. Žáci školy měli možnost se osobně setkat s Josefem Žabkou a Pavlem Martínkem, měli možnost se setkat a vyzkoušet si „na chvíli“ život s hadicapem. Žáci zdolávali schody na invalidním vozíku, na sportovních závodních vozíčcích projížděli dráhu, vrhali pétanq koule z vozíčku, zkoušeli hod oštěpem z invalidní stojky a v doprovodu spolužáka procházeli dráhu se zavázanýma očima. Jednalo se o preventivní akci, o akci s velkým přínosem pro zdravé žáky, pro osoby bez handicapu. Nemalé poděkování patří právě Jedličkově ústavu v Praze, který nám toto „PARA dopoledne“ umožnil prožít.

Přiblížím jméno Pavla Martínka, který je v současné době předsedou sportovního klubu neslyšících ČR, nyní aktivní handicapovaný sportovec a dříve „zdravý“ sportovec, který se věnoval judu. Josef Žabka se jako handicapovaný vozíčkář věnuje aktivně sportu zvanému „boccia“, což je sport podobný pétanqu. Handicapovaní sportovci měli s sebou své průvodce, velmi děkujeme panu Samuelu Waagemu, oceňujeme jeho perfektní organizační schopnosti. Milými hosty byla i slečna Karolína Malá a pan Lukáš Stoklasa, kteří pomáhali svým handicapovaným kamarádům. Akce se všem žákům velmi líbila, děkujeme za skvělý a profesionální přístup k žákům, děkujeme za přiblížení životních osudů a sportovních úspěchů handicapovaných osob.

Mgr. Zdeňka Hájková, ředitelka školy