Pečení cukroví v 1.B

Pečení cukroví s dětmi ve třídě je skvělý způsob, jak připomenout tradiční vánoční činnosti.

Školní kuchyňku již prvňáci dobře znají, na podzim jsme si v ní vařili čaj z vlastnoručně nasbíraných Šípků. Ve středu 13.12. se ale po chodbě u školní kuchyňky linula vůně čerstvě upečeného cukroví. Některé děti si z domova přinesly kuchyňské zástěry, protože s vařením a pečením pomáhají i doma. Ale i ty, které kuchařské zkušenosti nemají, všechno hravě zvládly. Děti si s pomoci paní učitelky sestavily recept a přečetly postup přípravy těsta. Šlo jim to pěkně od ruky. Z těsta vyválely placičky , uprostřed každé udělaly důlek , který naplnily marmeládou. Na výběr měly domácí rybízovou nebo jahodovou.

Šlo jim to pěkně od ruky. Zatímco se cukroví peklo, děti si vybarvily vánoční obrázek a ty, co rády počítají, zvládly I pár příkladů.
Vlastnoručně upečené cukroví dětem moc chutnalo. Pár kousků si odnesly na ochutnání i domů. Velké poděkování za pomoc patří také Elišce a Evě ze 7.B, které dětem při pečení cukroví pomáhaly.

Edita Jindřichová a žáci 1.B, ZŠ Hlinecké

.