Exkurze v krumlovských klášterech a v muzeu Fotoateliér Seidel

24. listopadu se část 6. B vypravila do Českého Krumlova. V plánu jsme měli program Středověké toulky v klášteře a interaktivní prohlídku ve fotoateliéru Seidel.
Nejprve jsme zamířili do kláštera. V průběhu dvouhodinového programu jsme se seznámili s tím, jak lidé ve středověku jedli, bydleli, jak se oblékali – zkrátka jak žili. V praxi jsme si vyzkoušeli, jak těžké bylo umlít mouku, zatopit v krbu nebo třeba nosit drátěnou košili. Nakonec si děti vyrobily svíci ze včelího vosku.

Přesun k Seidlům jsme vyplnili krátkou prohlídkou historického jádra Českého Krumlova. Fotoateliér Seidel je unikátní místo, kde se doslova zastavil čas – a to před více jak sto lety. Návštěvník si zde může prohlédnout jak dobové vybavení fotoateliéru, tak soukromé pokoje rodiny fotografa Josefa Seidla. V temné komoře jsme se seznámili s tím, jak vzniká klasická /tedy nedigitální/ fotografie.
Nejlepší však bylo focení v dobovém oblečení. Výsledná fotografie mluví za vše.

Vladimír Kainzinger, učitel výtvarné výchovy, ZŠ Hlinecká