VYHLAŠUJI AKCI „HLINKY ŠIJÍ ROUŠKY“

Pěkný den,

všichni vnímáme to, co se děje dnes ve světě a kolem nás. Statisíce
nakažených, tisíce mrtvých jen pás set kilometrů od našich hranic, situace se
neustále zhoršuje. U nás, se zdá, že jsme daný vývoj dokázali alespoň trochu
zvrátit včasným zásahem naší vlády. Hrozba je ale stále ve vzduchu. Mezi námi
se pohybují stále lidé, kteří jsou nakažení, neví o tom a nemoc mohou šířit dál.
Proto je potřeba omezit pohyb venku a mezi lidmi. V případě, že ale není zbytí,
je potřeba chránit sebe i okolí rouškou přes ústa a nos.

Vzhledem k nedostatku roušek a zdravotnického materiálu si Češi museli
poradit sami a začít šít pro sebe i ostatní potřebné. Toto je názorný příklad
toho, jak je důležité si něco umět ušít ať už v ruce nebo na šicím stroji.
Všichni umíme navléct jehlu a šít, umíme přední (3. třída) či pevnější zadní steh
(vyšší ročníky). Pokuste se doma najít nějakou látku a ušít si pěknou roušku.
Můžete si jí vyzdobit, například na ní něco namalovat či vyšít. Když vás to bude
bavit ušijte ji i někomu jinému, kdo to neumí. Na internetu najdete mnoho
návodů, jak roušku ušít. Zkuste Google nebo Youtube.

Kdo mi pošle fotku ve vlastnoručně (mohou pomoci i rodinní příslušníci) ušité
roušce, dostane jedničku!
E-mailová adresa, kam fotku poslat: rehorova@zshlinecka.cz
Přeji hodně zábavy při šití. Třeba vás chytne i šicí stroj.
Budu se moc těšit na zaslané fotografie a doufám, že se brzy uvidíme.

Vaše učitelka pracovních činností. Jiřina Řehořová

PS: Také šiji.
PPS: Neváhejte mi ale posílat fotografie i jiných vašich domácích výtvorů.

Žáci naší školy zareagovali na výzvu HLINKY ŠIJÍ ROUŠKY velice rychle, posílají vzkazy a fotografie. Zde jsou některé z nich:

Dobrý den,
Zasílám foto pár roušek, které doma s mamkou šijeme. Ušily jsme roušky i pro příbuzné a momentálně je šijeme i pro lidi z domova důchodců- samozřejmě zadarmo.

Dobrý večer, posílám Vám fotky z organizace v Týně, ke které jsem se připojila v rámci nedostatku materiálu a většího bezpečí. Nejenže vyrábíme roušky a pak je zdarma rozdáváme, ale dezinfikujeme košíky v nákupních centrech, nakupujeme nemohoucím, nesvéprávným důchodcům.

Teď už nejen v Týně, ale i v okolních vesnicích. Jsem strašně ráda, že nemusím sedět doma na zadku a jsem nějak platná. Mám z toho dobrý pocit a díky tomuto jsem poznala spoustu nových kamarádů.❤️

Dobrý den paní učitelko, moc Vám to v té roušce sluší, mamka šije roušky a ušila i známému. Teď Vám posílám fotku v roušce, co ušila mamka. Roušku ušiju a pošlu. Nedělám to kvůli jedničce, ale proto, že chci zůstat zdravý. Mějte se moc hezky a přeji hlavně zdraví. Až příště pošlete úkoly, tak Vám zase napíšu.

K šití roušek se dobrovolně připojili i někteří pedagogové naší školy. Ušité roušky pomáhají týnským zdravotníkům, pokladním v supermarketech, hasičům a policistům, prostě všem, kteří se často dostávají do styku s veřejností.

Všem zapojeným žákům a zúčastněným pedagogům náleží velké poděkování za nezištný přístup, solidaritu a chuť pomoci v této náročné zkoušce.