Žáci ZŠ Hlinecká na návštěvě v SPŠ Volyně

Každoročně v listopadu pořádáme burzu středních škol a pravidelně se na ní setkáváme se zástupci SPŠ Volyně. Setkali jsme se i loni v listopadu a obdrželi jsme pozvání na takzvaný Den s alternativními zdroji energie od tamějšího výchovného poradce Mgr. Pilíka.

Volyňská škola pro nás zorganizovala prohlídku moderní školy, která je vzorem pro ostatní hlavně hospodařením s energiemi. Školní kotelna totiž vytápí nejen objekt školy, ale i všechny školské objekty ve městě Volyně. Naši žáci 7. a 8. tř. viděli zmenšeniny funkčních větrných elektráren, řídili malé autíčko s motorem na vodík, dále moderní stroje zpracovávající dřevo, počítačem řízené soustruhy a moderní obráběcí stroje, které si mohli zkoušet i ovládat. Zároveň se žáci účastnili soutěže s ekologickou tématikou a obdrželi hodnotné dárky.

Po chutném obědě ve zdejší školní jídelně jsme se tedy vraceli do Týna s pocitem, že jsme viděli fungující moderní střední průmyslovou školu, ve které by stálo za to v budoucnu studovat.

Spolupráce se SPŠ Volyně pokračuje např. i nyní, a to Letní školou architektury ve dnech 6.- 8. 6. 2019, tam jsou naši žáci opět pozvaní.

Mgr. Josef Ťupa
výchovný poradce ZŠ Hlinecká