ZŠ Hlinecká na soutěži „Mladý módní návrhář 2019

autorka: Alexandra Krepsová autorka: Natálie Zaťková autor: Filip Procházka

Soutěž, ve které děti vytvářejí kresebné návrhy oblečení na dané téma, se stala nedílnou součástí výtvarné výchovy na řadě základních škol. Jsme moc rádi, že vás můžeme i letos informovat o tom, že si z této soutěže přivážíme ocenění, a dokonce hned tři. V rámci kategorie Ozdoby hlavy první místo obsadila Natálie Zaťková a druhé Alexandra Krebsová.

V kategorii Oděv pro závodníka se na třetím místě umístil Filip Procházka. Svým kresebným návrhům všichni tři věnovali spoustu času a invence, a proto jsme rádi, že za své úsilí byli oceněni. Soutěž už dlouhá léta pořádá SOŠ oděvní Třeboň a vyhlášení výsledků této soutěže proběhlo 27. března. Tradičně tuto akci doprovází módní soutěž studentů této školy. Témata mají jiná, oděvy si musí ušít a většinou si je i sami prezentují při módní přehlídce. Naše radost byla o to větší, když se mezi studenty, kteří zde předváděli své návrhy, objevila i naše bývalá žákyně Šárka Švecová, nyní studentka druhého ročníku. Kolekce, které jsme při této přehlídce zhlédli, byly opravdu nápadité a krásné. A protože je jejich autoři vytvářeli i pro jiná klání celostátního významu, mohli se tito budoucí návrháři šatů a kostýmů pochlubit i svými úspěchy.

Dojem z této vydařené akce završily workshopy, při nichž si děti mohly vytvořit malý módní doplněk Vlastně je také tato akce nenápadnou, ale o to účinnější reklamou této školy. Kdo by se nechtěl na střední škole věnovat tvořivým činnostem – řemeslné umělecké tvorbě.

Mgr. Vladimír Kainzinger, vyučující výtvarné výchovy