ZŠ Hlinecká na soutěži školních časopisů

Psalo se poslední pondělí dubnového měsíce a naše skupina redaktorů školního časopisu Kotel se vydala do Českých Budějovic na vyhlášení výsledků 6. ročníku Jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. Ráno v 8:30 jsme nastoupili do autobusu, který nás poměrně brzy dovezl na zastávku U Zelené ratolesti, z které jsme se pěšky vydali do sálu Zastupitelstva Jihočeského kraje.

V devět hodin začalo přivítání účastníků členem Rady Jihočeského kraje. Pak měla proslov Pavla „Soletka“ Krátká, která napsala knihu pro děti s názvem Pohrátky aneb cesta pavoučka Vincka. Jedná se o netradiční „učebnici“ cizích jazyků, jež je určená pro žáky 1. stupně základních škol. Bylo milé i zajímavé zároveň vidět autorku v přítomnosti jejích vlastních dětí a přitom si poslechnout, jaké peripetie musela autorka a její kolektiv překonat, aby vydali knihu takovou, jak si ji vysnili. Projekt EU „Mládež v akci“, který se zaměřuje především na volnočasové aktivity mladých lidí, byl dalším bodem tohoto slavnostního dopoledne. Díky tomuto projektu se mohli tři středoškoláci z Českého Krumlova zúčastnit filmového workshopu Reaching the Goals v rumunském Busteni. V programu nemohla chybět ani prezentace vítězného filmu z tohoto workshopu, na jehož tvorbě se podíleli naši čeští studenti.

V duchu překonávání překážek a touhy jít si za svým snem bylo i vystoupení českého paralympionika v plávání Arnošta Petráčka. Tento handicapovaný jihočeský sportovec se díky příkladné podpoře svých rodičů, vlastní píli a pozitivnímu smýšlení stal ve svém sportu mistrem Evropy i světa. Pak už jsme byli svědky samotného vyhodnocení 6. ročníku Jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. Našemu týmu se tentokrát bohužel nepovedlo obhájit třetí místo ve své kategorii – odvážíme si „pouze“ čestné uznání za vlastní autorskou tvorbu a přehlednost časopisu, ale program letošního vyhodnocení této soutěže byl pro nás velkou inspirací a motivací, aby náš časopis nadále vycházel a dělal svým čtenářům stále větší radost. Zpáteční cesta do Týna rozkvetlou jarní přírodou byla důstojnou tečkou za dopolednem plným zážitků.

Markéta Jourová a Pavlína Čiperová, žákyně 8. A