ZŠ Hlinecká v Anglii

V pondělí 27. 5. brzy ráno byl zahájen týdenní poznávací zájezd do Anglie, do hlavního města Londýna. Skupina 36 ti žáků z druhého stupně doprovázena 3 pedagogy se vydala za kulturními památkami hlavního města Londýna. Zájezd byl organizován cestovní kanceláří Geotourist z Č. Budějovic, paní Eva a Kamila nás doprovázely na všech cestách. Cesta byla hodně dlouhá, přejeli jsme hraniční přechod Rozvadov, Německo, Belgii a Francii. Tam nás čekalo nalodění na trajekt v přístavu Calais a plavba po moři do přístavu Dover v Anglii.

Po vylodění trvala ještě cesta do Londýna asi 3 hodiny. Tam už nás čekaly prohlídky podle programu, navštívili jsme Tower Bridge, Londýnské oko, Muzeum moderního umění, kde právě probíhala výstava „YOKO ONO“, Muzeum Madame Tusauds (postavy z vosku), Westminster palác, Pomník královny Victorie, Studie Harry Potter a také jsme zažili cestování londýnským metrem. Dvě noci, dvě snídaně a dvě večeře jsme strávili v hotelu The Crown. Poznávací zájezd splnil očekávání, přinesl všem spoustu zážitků, poznatků, ale i nových vzájemných kamarádství. A počasí nám skutečně přálo, skoro vůbec jsme nezmokli a dokonce nám svítilo i londýnské sluníčko. Londýn je jedno z velkoměst, které skutečně stojí za návštěvu.

Mgr. Zdeňka Hájková, ředitelka školy