ZŠ Hlinecká na exkurzi v  Poslanecké sněmovně v Praze

V úterý 15. 3. žáci 8. a 9. tříd vyrazili autobusem “Stibus” do Prahy. Počasí přesně kopírovalo nevlídný čas plný mokrého a těžkého sněhu, který se nepřetržitě sypal přesně tak, jak tomu bylo 15. 3. 1939, kdy naši vlast definitivně obsadili nacisté. Přesto jsme se rychle a bezpečně dostali do Prahy, do blízkosti Poslanecké sněmovny, kde jsme měli domluvenou prohlídku.

Prostředníkem mezi námi a Poslaneckou sněmovnou byla poslankyně ČSSD paní Vlasta Bohdalová, které touto cestou velice děkujeme za umožnění této zajímavé akce. V Poslanecké sněmovně nás vlídně přivítali, ukázali nám vnitřní prostory sněmovny, jednací sál i kuloáry sněmovny. Potkali jsme cestou i některé poslance- namátkou pana Jeronýma Tejce a pana Marka Bendu. V Poslanecké sněmovně se nám velice líbilo. Dalším bodem exkurze byla návštěva Pražského hradu.  Po dvanácté hodině jsme se přesunuli na Pražský hrad, kde na nás čekala průvodkyně společnosti “Učíme se nově”.

Paní průvodkyně nás provedla chrámem Sv. Víta, Vladislavským sálem a dokonce nám ukázala i místnost, kde probíhaly události druhé pražské defenestrace z roku 1618. Výklad paní průvodkyně byl mimořádně zajímavý. Rozloučili jsme se u věže Daliborka, na konci tzv. Zlaté uličky. Stínem celého zájezdu snad bylo pouze počasí, hlavně tedy neobyčejná zima panující v Praze a ledový všudypřítomný vítr.  Už teď se těšíme na další zájezdy a exkurze.žáci 8. a 9. tříd ZŠ Hlinecká