Podzim v 2. B na ZŠ Hlinecké

Během prvních dvou měsíců jsme toho společně zažili již spoustu. Naším letošním třídním maskotem se stala veverka, kterou jsme pojmenovali Fizi a která nám otevřela pomyslné dveře k poznávání lesa, jenž je naším letošním tématem. Vyzkoušeli jsme si výuku uvnitř i venku a zapojili jsme se do dvou velkých projektů.
V rámci celorepublikového projektu Jsem laskavec jsme se pokusili vykouzlit úsměv na tváři všem kolemjdoucím.

Na školní schody jsme křídami napsali a nakreslili spoustu obrázků s jediným cílem – udělat radost ostatním. Laskavosti nás provázely celé září. Vymýšleli jsme, jak pomoci nejen maminkám, ale i svým spolužákům.
V říjnu jsme se zapojili do soutěže s časopisem Ahoj, divočino. Vyzkoušeli jsem badatelskou výuku a zblízka jsme prozkoumali hálky. Víte, co to je? Jak vypadají? A co je uvnitř? My už ano. Pořádně jsme se podívali na zoubek i naší veverce. Každý z nás si přečetl část odborných informací o tomto hlodavci a poté jsme si vzájemně své znalosti sdělovali. Učíme se tolika novým věcem, spolupracujeme a každý přispíváme svým dílem ke společné radosti.

Paní učitelka Mája a její veverky a veveřáci z 2. B, ZŠ Hlinecká