Postup ZŠ Hlinecké do národního kola

V pátek 27. 5. 2016 se vypravila skupinka našich soutěžících do Českých Budějovic na okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář, kde žáci musí prokázat teoretické i praktické znalosti rostlin a všeho, co souvisí s jejich pěstováním.

Zkušenosti získané v předchozích letech a pečlivá příprava se opět vyplatily, a tak naše starší žákyně obsadily všechna přední místa – Michaela Novotná (8.B) získala první místo, a vybojovala tak postup do národního kola, krásné druhé místo obsadila Lucie Chaloupková (7.B) a na třetím místě se umístila Šárka Straširybková (7.A). Ani mladší žákyně se ve své kategorii neztratily, Karolína Nedbalová (6.A) byla sedmá a Viktorie Vejvodová (6.A) skončila na 10. místě. Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy, Míše Novotné budeme držet palce v národním kole soutěže Mladý zahrádkář, která se koná 17. – 19. 6. 2016 v Praze.

učitelé přírodopisu ZŠ Týn nad Vltavou, Hlinecká