PROJEKTY  “MLÉKO DO ŠKOL”, “OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL”

Naše škola je již několik let zapojena v projektu “Mléko do škol”, hlavní myšlenkou projektu je zlepšení stravy dětí. V rámci tohoto projektu měli možnost žáci z 1. stupně získávat částečně dotované mléko a mléčné výrobky. Od nového školního roku 2017-2018 do projektu “Mléko do škol” budou zapojeni i žáci 2. stupně z naší školy.

Všem žákům školy budou poskytnuty plně dotované neochucené produkty z mléka (neochucené mléko, jogurt nature, sýry, lipánek žervé aj.) Každý žák školy obdrží zpravidla 4 výrobky do měsíce. Dodavatelem mléčných výrobků bude již řadu let osvědčená společnost Laktea,o.p.s.

Ochucené varianty mléčných produktů si budou moci žáci 1. stupně i nadále kupovat za zvýhodněné ceny.  

PROJEKT  “OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL”

Škola je již několik let zapojena i do projektu “Ovoce a zelenina do škol”, hlavní ideou projektu je zlepšení zdravé výživy žáků. V rámci tohoto projektu dosud dostávali žáci 1. stupně zdarma ovocné a zeleninové produkty , dodávky byly 4x do měsíce.  Od nového školního roku 2017-2018 budou do projektu “Ovoce a zelenina do škol” zapojeni i žáci 2. stupně. Od září tak budou všem žákům školy poskytnuty plně dotované ovocné a zeleninové produkty. Dodávky ovoce a zeleniny bude i nadále zajišťovat společnost Bovys s.r.o.

Mgr. Hájková, řed. školy