Putovní pohár zůstává na ZŠ Hlinecká

Z kanoistického stadionu Valcha se na Den dětí  1. června ozývalo školní fandění , jásot a křik, řekla Vltava se stala dějištěm 14. ročníku závodu na “jednu vltavotýnskou míli”.  Žáci čtvrtých, pátých a šestých ročníků  z  obou týnských základních škol a žáci primy z týnského gymnázia mezi sebou soupeřili v jízdě na tzv. bajdarkách. Posádky všech ročníků z hlinecké školy si vedly velmi dobře, v kategorii 4. a 6. ročníků obsadily 2. místo a  v kategorii 5. ročníků zvítězily.


Do finálového závodu si zajistilo postup sedm posádek, dvě ze ZŠ MS, jedna z gymnázia a čtyři z hlinecké základní školy. Smíšená posádka ze 6. A  ZŠ Hlinecká ve složení Jakub Novák, Karel Bilahorka, Zuzana Čechová a Veronika Vítková porazila všechny soupeře a vybojovala celkové prvenství a obhájila tak vítězství z minulého ročníku. Putovní pohár tak zůstává ve vitríně hlinecké základní školy. Gratuluji za úžasný sportovní výkon a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy. Poděkování náleží i všem organizátorům týnského kanoistického klubu za skvělé sportovního klání. 

Mgr. Hájková, ředitelka školy