Šípkobraní na ZŠ Hlinecké

Na začátku října jsme se s dětmi vypravili sbírat šípky a další podzimní plody. Počasí nám přálo, sluníčko svítiloba hřálo skoro jako v létě. Přestože sběr plodů z trnitých větviček není právě jednoduchý, děti si dokázaly poradit. Do školy jsme si přinesli právě tolik červených plodů, abychom si z nich mohli připravit šípkový čaj. Nasbírali jsme nejen šípky, ale i pěkně zbarvené listy, pár kukuřic a kaštanů.

Ve třídě k nim přibyla ještě jablíčka a další podzimní plody, které děti přinesly z domova. Následující den jsme si ve školní kuchyňce z šípků připravili čaj. Přestože šípky obsahují velké množství vitamínu C a šípkový čaj posiluje imunitu, ne všem připravený nápoj chutnal. Při ochutnávce jsme se rozdělili na dva tábory. Jedni si chodili přidat a druzí jen trošičku ochutnali. A než se čaj připravil, vyloupali jsme si nasbíranou kukuřici a žlutá zrníčka máme připravená ve třídě na pracovní činnosti, kdy si z nich vyrobíme pěkný obrázek.

Všechno jsme si pěkně užili a doufáme, že nás čeká ještě mnoho společných akcí.

Prvňáci ZŚ Hlinecká