Už jsou z nás čtenáři

2015-pasovani-na-ctenareŽáci 1.A třídy ZŠ Hlinecká byli 14.května pasováni na čtenáře

„Ve jménu pohádek, románů a básní, jménem všech literárních hrdinů a světů, pasuji tě na čtenáře. Měj v úctě slovo, ochraňuj knížky a statečně a čestně jako rytíř se bij za všechno dobré.“ Tímto slibem byli žáci 1.A pasováni na čtenáře v Městské knihovně. Nejdříve ale museli paní knihovnici Janovské a tetičkám z Baráčnické rychty ukázat, že opravdu umí číst. Následně každý žáček poklekl a byl slavnostně pasován. Děti dostaly krásnou knihu, pamětní list a možnost chodit celý rok do knihovny zdarma.

Po pasování následovalo milé povídání s krojovanými tetičkami z Rychty doplněné ukázkami starých knížek. Velmi si toho vážíme a děkujeme paní Janovské, Fialové a Svobodové.

Milé děti, moji žáčci, přeji vám, aby vás knížky provázely celým životem, aby se staly vašimi novými kamarády.

Vaše p.uč. Alena Šebestová